Sunday, March 15, 2009

$15.97 ?!?

That's how much the Shady Maple Farms certified Organic PURE Maple Syrup (U.S. Grade B) costs at the HEB Plus in Kyle (shout out to Whitney). Why would I spend that much on maple syrup??? M.A.S.T.E.R. C.L.E.A.N.S.E! I know blame it on the girl on my left. Her name is Dani Breehl and she needs some support so im goin' in. Yep! The next 10 days I will be living on salt water, lemon juice, maple syrup, cayenne pepper, water, and laxatives. You should probably just stay away :) BONUS: I am allowed peppermint tea for my breath! Here's to my next challenge. I think this might be harder than that marathon. Gonna go enjoy a bowl of ice cream now...before the cleanse. 

4 comments:

  1. yay!!! I'm so happy we will be going through this together. I know you had a rough night last night, but don't give up....you can do it!!! Call me if you need anything. =)

    ReplyDelete
  2. That is funny. They just talked about that in my bible study that I read yesterday and I was wondering where you would get that stuff. Let me know how it goes.

    ReplyDelete